16 Mart 2017

EPSBLOCK


EPSBLOCK, EPS (genleştirilmiş polistiren) esaslı malzemenin hammadde olarak kullanıldığı, çimento ve çeşitli sıva bileşenlerinden oluşan hafif dayanıklı, emsallerinden daha üstün yalıtım özelliklerine sahip ve birçok alanda kullanılabilen yeni nesil teknolojik yapı malzemesidir.

Uygulama kolaylığı nedeni ile; özellikle bims briket ve tuğla işçiliğine göre çok daha düşük işçilik maliyetlerine sahiptir. TSE tarafından ‘’ Yalıtım Tabakalı Sandviç Hafif Kagir Birim’’ olarak sertifikalandırılmıştır. Üstün yalıtım özelliklerinden dolayı MANTOLAMA GEREKTİRMEZ.

Hafif bir ürün olup aynı zamanda yüksek dayanıklılığa sahiptir. Binaların deprem yüklerini önemli oranlarda azaltarak özellikle 10 kata kadar olan binaların statik hesaplarında avantaj sağlar.

Çok kolay ve hızlı işlenebilir. Emsallerine göre daha az örme harcı, sıva ve alçı sıva uygulaması ile yüzey kapaması tamamlanır. Böylece şantiye sürelerini oldukça kısaltır işçilik maliyetlerini düşürür.

İstenilen ebatta ve kalıpta üretilebilir. Şantiye alanında yerinde uygulanabilir. Tünel kalıp sistemi için uygun duvar malzemesidir.